خانه / تجهیزات آبیاری قطره ای / کارخانه لوازم آبیاری قطره ای با بهترین کیفیت

کارخانه لوازم آبیاری قطره ای با بهترین کیفیت

کارخانه لوازم آبیاری قطره ای با کادری مجرب انواع تجهیزات آبیاری را با بهترین کیفیت و کمترین قیمت در اختیار شما قرار میدهد. آبياری قطره ای عبارتست از پخش آهسته آب بر سطح يا زير خاك به صورت قطرات مجزا، پيوسته، جريان باريك يا اسپري ريز از طريق  قطره چكا نها يي كه در طول خط انتقال آب قرار دارند. آبياري قطره ای دارای روشها و مفاهيم متعددی مانند آبياری دريپ آبياری زير بستری، آبياري فواره ای و آبياری اسپری است .

کارخانه لوازم آبیاری قطره ای با بهترین کیفیت

کاربرد لوازم آبیاری قطره ای

در سیستم آبياری قطره اي آب از یک لوله كم فشار به صورت یک الگويی از قبل تعيين شده، پخش مي گردد. و آب به وسيله قطره چکان آب به خاك میرسد. قطره چكانها از طريق یک نازل باریک يا مسير جريان طويل، فشار موجود در شبكه لوله را كاهش مي دهند و موجب كاهش دبی تخليه تا حدود ليتر بر ساعت مي شوند. آب بعد از خروج از قطره چكان توسط نيروها ي كاپيلارتي و ثقل در نيمرخ خاك جريان مي يابد، بنابراين سطحي كه به وسيله هر قطره چكان خيس می شود با عوامل محدود كننده جريان افقي آب محدود مي گردد. در سيستم های قطره اي دور آبياری يك روز و حتي در صورت نياز كمتر امكان پذير است.
برخی قطره چكانها به صورت لوله های اسپاگتی شكل بوده و چند خروجی دارند. اين امر برای افزايش سطح خيس شده با حداقل افزايش در هزينه است. برای گياهان رديفی كمتر دائمي مانند گوجه فرنگی، نيشكر و توت فرنگي، لوله فرعي و قطره چكانها را با هم به صورت يك واحد قابل جدا ساختن مي سازند كه يا سوراخهايی به فواصل ۹ تا ۳۶ اينچ دارند مانند لوله دو محفظه ای ويا ديواره های متخلخلی دارند كه آب ار آنها به بيرون تراوش مي نمايد. در هر دونوع سيستم قطره ای، لوله های فرعي به خط انتقال آب مرسوم به مانفولد متصل می شوند.

نمایندگی فروش لوازم آبیاری قطره ای در تهران

چه گیاهانی برای آبیاری قطره ای مناسبند؟

هر محصولی میتواند بوسیله آبیاری قطره ای کشت شود . از محصولاتی مانند سویا، ذرت و نیشکر گرفته تا سبزیجات و باغات و درختان میوه نگران آبدهی مزرعه نباشید. چرا که خیلی راحت میتوانید میزان آب ورودی به مزرعه خودتان را کاهش یا افزایش دهید.

انواع لوازم آبیاری قطره ای

  • منبع آب
  • ایستگاه کنترل مرکزی (شامل ایستگاه پمپاژ و ایستگاه فیلتراسیون) که خود ایستگاه پمپاژ شامل پمپ و متعلقات آن است.
  • ایستگاه فیلتراسیون نیز از فیلتر سیکلون یا فیلتر شن (بسته به نوع منبع آب برداشتی، یکی از این دو نوع فیلتر استفاده می‌شود. فیلتر سیکلون یا هیدروسیکلون برای چاه‌های آب، و فیلتر شن برای استخرهای ذخیره آب می‌باشد)
  • تانک کود
  • فیلتر توری یا دیسکی (فیلتر دیسکی ذرات کوچکتری نسبت به فیلتر توری جذب می‌نماید)
  • لوله اصلی
  • لوله آبرسانی
  • لوله‌های جانبی یا لوله‌های فرعی (لاترال‌ها)
  • قطره‌چکان و اتصالات لازم
  • پمپ آب
جهت خريد و فروش محصولات ميتوانيد با ما در ارتباط باشيد:
مهندس منصوري
شماره موبایل: 09923966545
کانال تلگرام: keshavrziAriya@
پاسخگویی تلگرام: KhadmatAriya@

مطلب پیشنهادی

لوله و لوازم آبیاری با نازلترین قیمت

خرید ابزار آلات آبیاری قطره ای

برای خرید ابزار آلات آبیاری قطره ای می توانید از طریق شماره های درج شده …

دیدگاهتان را بنویسید